BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN KAR TEMİZLİĞİ HAREKATI

BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN KAR TEMİZLİĞİ HAREKATI

Diyarbakır’da yeniden başlayan kar yağışı yüksek kesimlerde etkili olurken, bölgenin en yüksek dağı olan Karacadağ bölgesinde hazır bekletilen Bağlar Belediyesi ekipleri anlık müdahalelerle kapanan yolları açarak ulaşımdaki aksamayı önlemeye çalışıyor.

ABONE OL
13 Mart 2022 21:06
BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN KAR TEMİZLİĞİ HAREKATI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akşam karanlığında hem kar hem de tipi ile mücadele eden ekipler yer yer 30 santimetreyi geçen karı temizleyerek vatandaşların ulaşımda mağdur edilmesinin önüne geçiyor.

EKİPLER YAĞIŞTAN ÖNCE BÖLGEYE GİTTİ
Meteoroloji verilerine hareket ederek önceden önlem alan Bağlar Belediyesi, bölgede yeniden etkisini gösteren yılın ikinci kar yağışına karşı Karacadağ bölgesine yoğunlaştı. Mahalle ve mezralarla beraber 129 yerleşim yerinin bulunduğu bölgede 1957 metre yüksekliğe sahip Karacadağ’ın eteklerinde kar kalınlığı yarım metreyi aşarken, kar yağışı başlamadan önce bölgeye gelerek hazır bekleyen ekipler zamanında müdahalelerle yolların kapanmasını önlüyor.
Bölgenin coğrafik yapısını bilen, ulaşımda ve kar temizlemede deneyimli olan ekipleri görevlendirdiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, mahalle muhtarları ve vatandaşlarla kesintisiz bir iletişim halinde olduklarını söyledi.
“BÖLGEYİ ÇOK İYİ BİLEN EKİPLERİ GÖREVLENDİRDİK”
Belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten Başkan Beyoğlu: “Belediyemize bağlı kırsal yerleşim yerlerinin neredeyse tamamı Karacadağ bölgesinde yer alıyor. Aynı zamanda uzun yıllardır bu bölgede yol yapım ve bakım çalışmalarında görev alarak bölgeyi her açıdan çok iyi bilen ekiplerimizi görevlendirdik. Meteoroloji verilerini iyi takip ederek önceden hazırlık yaptık. Ekiplerimiz orada anlık müdahaleler yapıyor. Şu ana kadar bir olumsuzluk yok ancak kar yağışı ve tipi yoğun şekilde devam ediyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm gücümüzle Karacadağ bölgesinde çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP