DİCLE ÜNİVERSİTESİ’NDEN SIFIR ATIK PROJESİNE BİR ADIM DAHA

DİCLE ÜNİVERSİTESİ’NDEN SIFIR ATIK PROJESİNE BİR ADIM DAHA

DİYARBAKIR - Sıfır atık projeleri kapsamında birçok dönüşüm projesini hayata geçiren Dicle Üniversitesi, son olarak 'Kullanılmış Giysi, Ayakkabı, Çanta Tekstil Ürünleri Dönüşüm Kumbarası' projesini hayata geçirdi.

ABONE OL
22 Kasım 2021 15:29
DİCLE ÜNİVERSİTESİ’NDEN SIFIR ATIK PROJESİNE BİR ADIM DAHA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sıfır Atık Projesi kapsamında hayata geçirdiği geri dönüşüm projeleriyle gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak ve doğal kaynakları da koruma amacıyla çalışmalarını sürdüren Dicle Üniversitesi ‘Kullanılmış Giysi, Ayakkabı, Çanta Tekstil Ürünleri Dönüşüm Kumbarası’ kampüs içine yerleştirdi. Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, ülke genelinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında çeşitli projeler yürüttüklerini, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmak hedefiyle ‘Kullanılmış Giysi, Ayakkabı, Çanta Tekstil Ürünleri Dönüşüm Kumbarası’ projesini hayata geçirdiklerini dile getirdi.
Karakoç, öğrenciler, personel ve tüm vatandaşlara çağrıda bulunarak kumbaralara kullanılmış tüm giysi ve diğer tekstil ürünlerini bırakmalarını ve böylece hem ülke ekonomisine hem de doğanın korunmasına katkı sağlayacaklarını belirtti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP