GELECEĞİN YÜZÜCÜLERİ SEÇİLİYOR

GELECEĞİN YÜZÜCÜLERİ SEÇİLİYOR

Diyarbakır Yüzme İl Temsilciliği tarafından Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) 11-12 Yaş Yüzme İl Seçmeleri yapıldı. Barajı geçen 13 sporcu grup müsabakalarında yapılacak yarışlarda boy gösterecek.

ABONE OL
25 Nisan 2022 18:21
GELECEĞİN YÜZÜCÜLERİ SEÇİLİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Yüzme İl Temsilciliği tarafından Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig)’e katılacak sporcuları belirlemek amacıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 11-12 yaş il seçmeleri yapıldı. Yarışmalarda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Baki Karabulut, Diyarbakır Yüzme İl Temsilcisi Kutbettin Ekin, yüzme spor kulübü temsilcileri, hakem ve sporcular hazır bulundu.

Köşkler Kapalı Spor Salonu Yüzme Havuzu’nda yapılan seçmelerde yarışlara katılan bir çok yüzme kulübünün sporcuları başarı yarışlar çıkardı. 11-12 yaş bayan erkek kategorilerinde yapılan seçmeler sonunda başarılı olan sporcular, grup müsabakalarına katılma hakkı kazandı. 26’sı erkek 16’sı kız olmak üzere 42 sporcunun boy gösterdiği yarışlarda 9 erkek, 4 kız sporcu grup müsabakaları için barajı geçmeyi başardı.

Düzenlenen yarışlarda başarılı olan sporcuları kutladığını belirten Yüzme Federasyonu Diyarbakır Baş Hakemlerinden Fahrettin Özmen, “Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) 11-12 Yaş Yüzme İl Seçmeleri kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İl seçmelerini 42 sporcumuzun katılımıyla gerçekleştirdik. Hayli çekişmeli geçen müsabakalar kelebek, kurbağalama, serbest, karışık, kelebek ve sırt üstü kategorilerinde gerçekleştirildi. Özellikle velilerin yakından takip ettiği müsabakalarda sporcuların kazanma isteği gözlerinden okunduğu. 9 erkek, 4 kız sporcumuz grup müsabakaları için barajı geçmeyi başardı. Yarışlara katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP