PANDEMİ STRESİNİ TURNUVAYLA ATIYORLAR

PANDEMİ STRESİNİ TURNUVAYLA ATIYORLAR

Pandemi döneminde verilen sınavı fedakarca çalışmalarla atlatması ve başarılı müdahaleleriyle gündeme gelen Diyarbakır’ın Sağlık kahramanları streslerin düzenledikleri bir futbol turnuvası ile dağıtıyorlar. İl Sağlık müdürü Cihan Tekin’in sol açık olarak oynadığı futbol turnuvasına 28 takım katılırken ödül kupanın yanı sıra sürpriz olacak.

ABONE OL
10 Nisan 2022 17:35
PANDEMİ STRESİNİ TURNUVAYLA ATIYORLAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır’da koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları, iki yıl aradan sonra döndükleri sahalarda centilmence mücadele ediyorlar. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Dicle Vadisi’nde bulunan Kırklardağı’nın eteklerindeki futbol tesislerinde gerçekleştirilen  ve 28 takımın şampiyonluk yarışı yapacağı Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1. Bahar Futbol Turnuvası 15 gün sürecek. İşadamı Bedirhan Akyol’un sponsor olduğu ve 24 Nisan 2022’de sona erecek turnuvada dereceye girenlere madalya, kupa ve sürpriz ödüller verilecek.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI COVİD İLE ÖZVERİYLE MÜCADELE ETTİ”

Turnuvada sol açık olarak top koşturan ve çok başarılı bir futbol grafiği çizen Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin: “Bilindiği gibi son iki yıl içerisinde Covid’le mücadele konusunda sağlık personeli ciddi anlamda bir efor sarf etti. Bu süreç içerisinde hiçbir vatandaşımız sağlık yönünde mağdur olmadı. Bizde elimizden geldiğince mücadele sergiledik. Bu iki yıllık süre zarfı içerisinde 4 defa ciddi anlamda pik yaşadık, ciddi anlamda vaka yoğunluğumuz vardı, hastanede yatanlarımız vardı ama çok şükür sağlık personellerimizin özverisiyle, gecesini gündüzüne katarak ciddi anlamda bir mücadele sergilendi. Özellikle Covid’in ilk süreci içerisinde sağlık personellerimiz aylarca evlerinden uzak, misafirhanelerde, otellerde ailelerine bu riski bulaştırmamak için ciddi anlamda bir mücadele sergiledi. Tabi bu geçen sürede Allah’a çok şükür Diyarbakır olarak iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum. Gerek sağlık alt yapımıza, gerek sağlık çalışanlarımızın özverisiyle çok büyük bir mücadele sergiledik. Allah’a çok şükür 4 büyük pikten sonra biliyorsunuz Türkiye’de de vaka sayıları da azaldı. Cumhurbaşkanımızın genelgesiyle artık tamamıyla normal hayata geri dönüşün büyük bir adımını da atmış olduk. Bundan sonraki süreçte ciddi anlamda bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Omicron dönüşümü ile birlikte artık Covid eski gücünü kaybetti. Şuanda mevsimsel grip gibi değerlendirebiliriz diye düşünüyorum. Bundan sonra inşallah hem sağlık personelimiz hem vatandaşlarımız büyük bir rahaf nefes almış olacak. İnşallah güzel günler Türkiye olarak bizleri bekliyor” dedi.

“FUTBOL TURNUVASI SAĞLIK PERSONELLERİNİN MORAL MOTİVASYONU İÇİN”

Sağlık personellerinin moral ve motivasyonunun yükseltilmesi adına böyle bir futbol turnuvası düzenlediklerini de sözlerine ekleyen İl Sağlık Müdürü Dr. Tekin, “Tabi son iki yıl içerisinde sergilenen bu özverili büyük mücadeleden sonra sağlık personelimizin yeniden bir araya gelmesi, moral ve motivasyonunun yükseltilmesi, bir arada kaynaşma aynı zamanda bu iki yıllık süre zarfı içerisinde sergilemiş oldukları bu özverili çalışmalardan ötürü bir teşekkür mahiyetinde birlik beraberlik mesajı anlamında moral motivasyonunun yükseltilmesi anlamında böyle bir turnuva sergilendi. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi özellikle biliyorsunuz en büyük pandemi hastanemizdi, mücadelenin büyük bir kısmını da burada sergiledik. Buradaki sağlık personeli arkadaşlarımız kendi aralarında 28 takım oluşturdular, bugün başlayan ve ayın 24’üne kadar sürecek bir turnuva düzenlediler. Bu 28 takım içerisinde ayın 24’ünde inşallah bir kupa ve ödül törenimiz olacak. Dediğim gibi temel amaç sağlık personellerimize hem bir teşekkür etmek onlara şükranlarımızı sunmak, birlik beraberlik sergilemek bundan sonraki süreçte de inşallah bu birlik ve beraberliğimizi devam ettireceğimiz bir simge haline gelmesini istedik. Bundan sonraki süreçte de inşallah geleneksel olarak bu turnuvaları devam ettirmeyi düşünüyoruz. Tüm vatandaşlarımız, tüm sağlık personellerimiz çok büyük bir sınav verdiler. İnşallah bundan sonraki süreçte çok daha sağlıklı sıhhatli bir şekilde normal yaşantımıza devam edeceğiz. Sağlık hizmetlerimizi geliştirerek devam ettirmeyi düşünüyoruz. İnşallah daha sağlıklı daha güzel günlerde vatandaşlarımızla işbirliği, elbirliği içerisinde normal hayat şartımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

28 TAKIM 280 SAĞLIK ÇALIŞANI KATILACAK

Turnuvaya 28 takımdan 280 sağlık çalışanının katılacağını belirten Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi Doç. Dr. Muhammet Asena ise: “Biliyorsunuz 2020 yılından bu yana pandemiyle boğuşuyoruz. Özellikle Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma hastanemizde binlerce covid hastası yattı ve bununla da şuan Gazi Yaşargil Hastanemiz’de bulunan 5 bin personelimiz, doktorundan hemşiresine, teknik personelinden güvenliğine, otomasyon personelimizden temizlik görevlisine kadar herkes çok ciddi bir çaba sarfetti ve bizde pandeminin çok seyreldiği inşallah bir daha yaşanmayacağı günlere doğru giderken 2022 baharında Gazi Yaşargil Hastanesi adına 1. Bahar Futbol Turnuvası gerçekleştirdik. Bu sosyal etkinliklerimizi devam ettirmek istiyoruz. Bu turnuvamızda 28 takım 7 artı 3 şeklinde yani 280 sağlık personelimiz, çalışanımız yarışacak. 24 Nisan’da yapacağımız final müsabakasıyla turnuvamız sona erecek. Final müsabakalarında hepimiz burada bulunup müsabakayı izleyip turnuvamızı sonlandıracağız.  Bundan sonraki süreçte de sağlık çalışanlarımız biliyorsunuz moral olarak çok yıprandılar. Bizim ilk aklımıza gelen futbol oldu, onun için futbol turnuvasıyla başladık. Ramazan ayında iftar sonrası futbol etkinliklerimiz devam edecek. Bayram sonrası inşallah başka sosyal etkinliklerimiz futbol gibi, voleybol gibi etkinliklerimiz olacak” dedi.

BEDİRHAN AKYOL TURNUVAYA SPONSOR OLDU

Sürekli olarak sporun insan hayatındaki öneme vurgu yapan ve daha önce de çok sayıda kulübün başkanlığını yaparak sportif aktivitelere olanak sağlayan İş adamı Bedirhan Akyol, böylesi kaliteli bir turnuvaya sponsor olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek şunları kaydetti: “Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi Muhammed Asena pandemi sonrası böyle bir aktivite yapmak istediklerini söylediğinde doğrusu bende bu kahraman sağlık çalışanlarımız için elimizden geldiğince birşeyler yapabileceğimizi düşündüm. Çünkü sağlıkçılarımız her zaman halkın hizmetinde olan insanlardır. Yani başka bir kuruma nazaran bu dönem sağlıkçılarımız kanımca daha fedakarane bir perspektif çizdiler. Sponsoru olduğumuz bu turnuva sonunda ilk üçe giren takıma kupalar verilecek, bunların yanı sıra başarılı takımlara sürpriz ödüllerimiz de olacak, bunların hazırlıklarını tamamladık. Ödülün maddi olarak belki çok büyük bir değeri olmayabilir ama manevi olarak çok değerli olacağı kesindir. Bunun yanı sıra başarılı olan takımlara verilecek kupalarımızın da manevi değerleri çok kıymetlidir.

AKYOL SPORA VE SPORCUYA HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ

Spora ve sporcuya her zaman destek olacaklarını da sözlerine ekleyen Akyol: “Bundan sonraki süreçte spora ve sporcuya desteğimiz aralıksız olarak devam edecektir. Ben sporun içerisinden gelen bir insanım. Diyarbakır’da uzun yıllar futbol oynadım ve 29 sene de başkanlık yaptım, bunların arasında Diyarbekirspor, Diyarbakırspor, Tarımspor gibi kulüpler yer alıyordu. Sadece futbol değil, Kick boks’ta  dünya birincisi sporcumuz oldu, atletizmde dünya ikincisi olduk. Yani bizim tüm branşlarda mücadelemiz var. Bundan sonra da spora ve sporcularımıza destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP