SEKTÖRÜN TARTIŞMASIZ LİDERİ SATIŞLARI KATLADI

SEKTÖRÜN TARTIŞMASIZ LİDERİ SATIŞLARI KATLADI

ABONE OL
14 Nisan 2022 16:36
SEKTÖRÜN TARTIŞMASIZ LİDERİ SATIŞLARI KATLADI
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır’ın geleneksel tatlısı burma kadayıf ve soğuk baklava, Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla beraberinde tatlı taleplerinin iki kat arttığını belirten Hacıbaba Pastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Elaldı, siparişlere yetişmeye çalıştıklarını kaydetti.

RAMAZAN AYLARININ VAZGEÇİLMESİ OLAN TATLILARIN ÜRETİMİ BAYRAMIN YAKLAŞMASIYLA TALEP ARTTI. İŞLETMECİ YILMAZ ELALDI, BÖLGE HALKININ RAMAZAN AYINDA TATLI TÜKETMEYİ GELENEK HALİNE GETİRDİĞİNİ İFADE EDEREK, SATIŞLARIN İKİ KAT ARTTIĞINI SÖYLEDİ. (MURAT BAŞAL/DİYARBAKIR-İHA) Ramazan aylarının vazgeçilmesi olan tatlılara bayramın yaklaşmasıyla talep arttı. İşletmeci Yılmaz Elaldı, bölge halkının Ramazan ayında tatlı tüketmeyi gelenek haline getirdiğini ifade ederek, satışların iki kat arttığını söyledi.

Elaldı, “Ramazan demek bayram demek. Bu bayramda tatlı bayramı, tatlıda bizim işimiz. Ramazan aylarında Türkiye geneli rakamlar en az iki kat olur. Buna bayram da eklenince evde yemek yapmayanlar mutlaka tatlısını eksik etmiyor. Her eve bayramda tatlı girer. Türkiye’nin birçok ilinde şubelerimiz var. Ramazan aylarında bu rakamların iki katını her ilde yaşıyoruz. Ramazan ayının bereketi ile işlerimiz güzel gidiyor, en çok tüketilen dünyada bir numara olan soğuk baklavamız. Türkiye’nin her yerinde hızla üretiliyor bununla gurur duyuyoruz. Bütün tatlılarımızı her zaman daha iyisini yapma mantığıyla gidiyoruz. Kadayıfımızı da son 3 ayda unundan, pişirmesine kadar değiştirdik. Dünyanın kabul ettiği bir ürün olan soğuk baklavada daha çeşitli versiyonları üzerinde çalışıyoruz. Allah herkesin işini rast götürsün, herkesin şimdiden bayramı kutlu olsun” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP